Tort weselny w stylu angielskim „po polsku”

Tort weselny w stylu angielskim może posiadać niezliczoną ilość kształtów, barw i form. Bogato udekorowany lukrowymi falbankami, koronkami, kwiatami, a także różnorodnymi wzorami wykonanymi ze szprycgustu (lukru królewskiego), często przepasany różnokolorowymi wstążkami.

Tort weselny w stylu angielskim jest coraz bardziej popularnym tortem wybieranym przez Parę Młodą na swój ślub czy wesele. Torty angielskie czy amerykańskie wykonywane są w tych krajach z bardzo ciężkiego ciasta (ucieranego) podobnego do naszego ciasta piaskowego, keksowego czy piernika lub też ciasta biszkoptowo-tłuszczowego, przełożone cienką warstwą marmolady lub kremu rusel (maślanego). Dzięki temu torty w tym stylu mają tak wymyślne kształty, nadzwyczaj wysokie piętra, często aż nieprawdopodobne i nierealne do wykonania w naszym kraju. Torty tak wykonane są bajecznie piękne, ale bywa że niezbyt smaczne.

Tort Marzeń proponuje Państwu torty w stylu angielskim które są wykonane na bazie delikatnego, wilgotnego ciasta. Składają się one z delikatnych rolad biszkoptowych przełożonych aksamitnym, śmietankowym musem. To sprawia że taki tort jest lekki i bardzo smaczny, do czego jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni.

Jako Pracownia Tortów w swoich realizacjach szukamy kompromisów i metod wykonania tortów angielskich „po polsku”. Często dostajemy zapytania od Par Młodych ze zdjęciami tortów pochodzącymi z anglojęzycznych stron  o możliwość wykonania przez nas takich tortów. Zazwyczaj podejmujemy się wszystkich wyzwań.

Poniżej prezentujemy kilka realizacji naszych tortów w stylu angielskim. Wybór pomysłów na torty oferuje Państwu również również nasza stale powiększana galeria tortów weselnych.

Tort weselny z wycinanymi wzorami kwiatowymiTort weselny z białymi i pomrańczowymi margerytkamiTort weselny czarno-biały, tort z zeberkąTort weselny z biało czerwonymi kwiatami