Rodzaje Tortów

Tort z płaską postacią wykonany metodą witrażową

Przykładowy Tort z płaską postaciąTort z płaską postacią to tort o dowolnej wielkości w kształcie koła lub prostokąta, a na nim wiernie odzwierciedlona ręcznie, wybrana postać z bajki lub dowolna grafika przesłana przez klienta lub też dobrana przez nas, np logotyp firmy. Metodę tę nazwaliśmy metodą witrażową, gdyż polega ona na ręcznym wycięciu każdego elementu postaci z odpowiedniego koloru lukru, a następnie zespoleniu tych elementów w jedną całość. Tak powstają nasze bajecznie kolorowe postacie.

Koszt wykonania takiego tortu uzależniony jest od jego wielkości , trudności wykonania danej postaci, lub też od ilości postaci, które mają się znaleźć na jednym torcie.

Tort z figurką

Przykładowy Tort z figurkamiTort z figurką to tort o dowolnej wielkości , rozmiarze którego dekoracją jest ręcznie wykonana w pełni jadalna, cukrowa figurka przedstawiająca dowolną postać. Staramy się aby jak najwierniej odzwierciedlić wybraną przez klienta postać lub wybrany element dekoracji.

Koszt takiego tortu uzależniony jest od wielkości, kształtu, formy tortu oraz ilości znajdującej się na nim figurkowych elementów i oczywiście od ich trudności i wierności odzwierciedlenia.

Tort w kształcie

Przykładowy Tort w kształcieTort w kształcie jest to tort, który odzwierciedla kształt wybranej przez klienta postaci lub przedmiotu, a na nim znajdujące się elementy stanowi płaska postać wykonana całkowicie ręcznie metodą witrażową.

Koszt takiego tortu uzależniony jest od wielkości i trudności wykonania. Minimalna waga tortu w kształcie to 2kg (minimalna waga może wzrosnąć w zależności od kształtu). W zależności od trudności kształtu zastrzegamy sobie niewielkie przekroczenie wagi, gdyż często nie jesteśmy w stanie dokładnie określić wagi gotowego wyrobu.

Tort 3D

Przykładowy Tort 3D - samochód Porsche 911Tort 3D jest to przestrzenna tortowa rzeźba odzwierciedlająca kształt i formę wybranego przez klienta przedmiotu lub postaci. Tort wycinany (rzeźbiony) w zupełności ręcznie, nie używamy do ich wykonania żadnych gotowych form.

Koszt tortu 3D uzależniony jest od trudności wykonania. Minimalna waga tortu przestrzennego to 2,5-3kg, która może wzrosnąć w zależności od formy i trudności wykonywanego tortu. Jednocześnie zastrzegamy sobie niewielkie przekroczenie wagi, gdyż często nie jesteśmy w stanie dokładnie określić wagi gotowego wyrobu.

Tort 2D

Przykładowy Tort 2D - MotocyklTort 2D to tort który odzwierciedla kształt przedmiotu lub postaci wybranej przez klienta z zachowaniem jego naturalnych wypukłości. Torty w 2D wykonujemy wtedy gdy nie możemy ich wykonać w pełnej przestrzenności ich formy tak jak w przypadku tortów 3D, jest to spowodowane trudnościami technicznymi ( tort jest zbyt delikatny) np. nie jesteśmy w stanie postawić motoru na kołach.

Koszt tortu 2D uzależniony jest od trudności wykonania. Minimalna waga tortu przestrzennego to 2,5-3kg, która może wzrosnąć w zależności od formy i trudności wykonywanego tortu. Jednocześnie zastrzegamy sobie niewielkie przekroczenie wagi, gdyż często nie jesteśmy w stanie dokładnie określić wagi gotowego wyrobu.

Foto Tort

Przykładowy FotoTort - tort z nadrukiemTort ze zdjęciem – tzw. Foto Tort z umieszczonym na nim wydrukiem jadalnym, na papierze cukrowym lub opłatku. Jest on doskonałą i tańszą alternatywą dla tortów z płaską postacią wykonaną ręcznie metodą witrażową. Niejednokrotnie dekoracja wykonana przez nas ręcznie jest mylona z wydrukiem. Słodki wydruk jest bardzo dobrej jakości, dobrze odzwierciedla kolory grafiki, jedynie kolory złoty i srebrny nie są możliwe do uzyskania. Jeśli sposób wykonanej na torcie dekoracji jest dla Państwa bez znaczenia i niekoniecznie zależy Wam na kunszcie ręcznego wykonania, to taki tort będzie dobrym wyborem. Ten sposób dekoracji często proponujemy spóźnialskim klientom, jeżeli brakuje nam czasu na ręczne wykonanie danej dekoracji.

Cennik tortów

Sprawdź ceny naszych tortów

Smaki tortów

Poznaj smaki naszych tortów