Torty Weselne – Ząbki k/Warszawy

Klasyczne torty weselne w kwiatach czy ślubny tort z niekonwencjonalnymi dekoracjami? To już kwestia gustu, ale wszyscy są zgodni, że dzień ślubu należy odpowiednio uczcić. A czy ktokolwiek wyobraża sobie wesele bez wspaniałego tortu, wjeżdżającego na salę o północy? Chyba nie!

Minimalistyczne tory weselne

Torty Weselne - Ząbki k/Warszawy

To, jak będą wyglądały ślubne słodkości, zależy w dużej mierze od samych Państwa Młodych. Często przy wyborze narzeczeni kierują się aktualną modą, a ta zmienia się z roku na rok. Ostatnio na topie są klasyczne torty weselne (jednopiętrowe lub wielopiętrowe) bez nadmiaru ozdób.

Prosty tort weselny zazwyczaj ma jeden wiodący smak, przełamany dodatkami (takimi jak np. owoce), a także oszczędne ozdoby. Jednak oszczędne nie oznacza wcale, że brzydkie! Pięknie wyglądają czarne róże na białej masie lub cukrowe wstęgi opasujące każde piętro tortu; częstym wyborem jest jadalne złoto nadające tortom jasności i błysku. Osoby ceniące sobie minimalizm chętnie wybierają też torty jednopiętrowe – nie przytłaczające ilością, objętością i nadmiarem, ale będące subtelnym podkreśleniem końca wspaniałego dnia.

Tort weselny z owocami

Torty ślubne z owocami też cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wiele wesel odbywa się latem, gdy wakacyjne upały nie zachęcają do jedzenia ciężkich i obfitych potraw, a rozgrzani zabawą goście szukają odświeżenia i lekkości. Dlatego też niesłabnącym powodzeniem cieszą się naked cake – torty biszkoptowe przekładane owocami. Można je wykonać z klasycznym biszkoptem nasączonym ponczem lub sokiem cytrynowym. Przełamie to słodycz owoców, dając jednocześnie poczucie świeżości i miłego chłodu w gorące dni.

Nie tylko naked cake, ale także klasyczne torty weselne są często zamawiane z owocami. Czy to w upalne dni, czy po szaleństwach na parkiecie przyjemnie zjeść coś lekkiego i odświeżającego, zamiast ciężkich ciast wypełnionych słodką masą i bitą śmietaną.

Tort weselny z kwiatami

Tort weselny z kwiatami

Czy coś jest w stanie lepiej podkreślić piękno dnia ślubu niż kwiaty? Dekorują kościół, suknię Panny Młodej i salę weselną, ale nigdy ich za dużo! Mogą również pięknie udekorować i wielopiętrowy, i jednopiętrowy tort ślubny, którym przyjdzie świętować ten wspaniały dzień.

Tort weselny z kwiatami wykonujemy w dwóch rodzajach.

Pierwszy, to tort ślubny z dekoracją z żywych kwiatów. Podkreślają one wyjątkowość chwili, łącząc w sobie piękno przyrody z pięknem tego dnia. Najczęściej wybieranymi motywami są pojedyncze róże i całe kaskady kwiatów spływających niczym wodospad od góry tortu, ku jego dołowi. Wykorzystujemy kwiaty jadalne, co jest nie tylko ciekawą odmianą dla klasycznego tortu ślubnego, ale również kulinarną ciekawostką dla wielu gości.

Drugim rodzajem są dekoracje wykorzystujące motyw kwiatowy. Tutaj ograniczeniem jest wyobraźnia Państwa Młodych i kunszt cukiernika. Mogą to być zarówno pojedyncze ozdoby, przełamujące kolorem biel masy, jak i całe kompozycje oplatające wielopiętrowy tort. Wykonuje się je w formie filigranowych, drobnych kwiatuszków lub dużych, eleganckich i wyglądających jak prawdziwe kwiatowych główek i pąków. Bez względu na wariant, tort weselny z dekoracjami ręcznie wykonanymi z masy cukrowej zawsze wzbudza zachwyt i smakuje wyśmienicie.

Tort weselny w kremie

Ile ludzi, tyle gustów! Wiele osób decyduje się na klasyczne torty weselne – obfite, pełne dekoracji, wielopiętrowe i wspaniałe w każdym calu. Swojskie, tradycyjne, rustykalne ciasta goszczą na wielu weselnych stołach, zachwycając swoim bogactwem i przepychem. Jak się bawić, to się bawić! Ma być na bogato i z radością.

Wśród najczęstszych wyborów naszych klientów jest tort weselny w masie cukrowej. To klasyczne (najczęściej wielopiętrowe) ciasto na ślub, pokryte gładkim wykończeniem z wieloma dekoracjami. Państwo Młodzi często życzą sobie również personalizowany napis lub wybierają tort weselny z topperem.

Torty niekonwencjonalne

Dzień ślubu jest wyjątkowy, więc i ślubny tort wyjątkowy być musi! Nierzadko wykonujemy tort weselny z ulubionym motywem Państwa Młodych lub nawiązujący do miejsca ich spotkania, poznania się i wspólnych pasji. Wśród naszych słodkości znajdziecie torty z motywem marynistycznym (dla miłośników żeglowania), nawiązania do klasyków literatury lub klubów sportowych. Nie brak również i tych z przymrużeniem oka, gdy chce się wywołać uśmiech na twarzach gości.

Przygotowujemy również słodkości dla tych, którzy nie decydują się na tradycyjne wesele. Tort na przyjęcie z okazji ślubu (podawany po uroczystym obiedzie) będzie sympatycznym podsumowaniem dnia i podziękowaniem dla gości za wspólne świętowanie.

Tort na wesele – Ząbki

O czym trzeba pomyśleć poza wyborem dekoracji, smaku i rodzaju tortu? Przede wszystkim o jego wielkości (musi starczyć dla każdego) i bezpiecznym transporcie. W naszej firmie można zamówić tort weselny (okolice Warszawy) z dowozem na salę weselną, co pozwoli ograniczyć listę spraw do załatwienia przed ślubem. Gwarantujemy, że zamówione ciasto dotrze w stanie nienaruszonym i będzie prezentowało się równie wspaniale, co przed podróżą. Dowozimy torty weselne na sale bankietowe i do restauracji, a także na plenerowe imprezy.

Tort na wesele – Ząbki

Zamów lub wyceń tort artystyczny

Zapraszamy na stronę formularza zamówienia i wyceny tortu