Smaki Tortów

Smaki tortówTorty artystyczne pracowni Tort Marzeń wykonane są z trzech rolad biszkoptowych przełożonych lekkim kremem na bazie bitej śmietany o różnych smakach. Rolady biszkoptowe wypiekane są ze świeżych jaj od kur z wolnego wybiegu, które nadają doskonały kolor, smak i zapach biszkoptu. Bita śmietana powstaje z wysokiej jakości 36% śmietany UHT, co gwarantuje wyśmienity smak i niepowtarzalny aromat śmietanki. Torty, które wykonujemy nie zawierają alkoholu, ponieważ tworzymy je głównie dla najmłodszych. Nasączane są syropem cukrowym z dodatkiem świeżej cytryny.

Torty tworzymy tylko i wyłącznie z naturalnych, tradycyjnych składników, nie używamy sztucznych słodzików, wzmacniaczy smaku i aromatu. Nasze torty słodzimy naturalnym cukrem w bardzo rozsądnej ilości, dzięki czemu torty same w sobie są mało słodkie i nie mdlą. Najsłodszym elementem tortu jest masa cukrowa, która pokrywa tort i z której stworzona jest dekoracja. Można powiedzieć, że masa ta dosładza nasz tort. Dbałość o proces technologiczny i doskonały surowiec gwarantują naszym wyrobom delikatny, aksamitny smak i doskonały aromat.

Oferujemy Państwu następujące smaki tortów:

  1. Delikatny śmietankowy z jasną roladą biszkoptową, charakteryzuje się on naturalnym smakiem i zapachem śmietanki i świeżego biszkoptu. Smak ten wybierany jest najczęściej na imprezy przedszkolne i szkolne z powodu neutralnego smaku i małej ilości alergenów, na co w dzisiejszych czasach rodzice szczególnie zwracają uwagę.

 

  1. Straciatella, delikatny śmietankowy z okruszkami gorzkiej czekolady z ciemną roladą biszkoptową. Doskonałe powiązanie aromatycznej śmietany z wysokiej klasy gorzką czekoladą, daje nam zaskakujący smak. Jest to bardzo uniwersalny tort, cieszy się on dużym powodzeniem, często proponujemy go niezdecydowanym.

 

  1. Truskawkowy z jasną roladą biszkoptową. Bardzo duża ilość prażonych truskawek w połączeniu z bitą śmietaną tworzy lekki mus o delikatnie kwaskowym smaku z widocznymi kawałkami owoców.

 

  1. Malinowy z kakaową roladą biszkoptową. Aromatyczny mus malinowy otulony delikatną czekoladową roladą biszkoptową. Duża ilość uprażonych przez nas malin w połączeniu z puszystą kremową śmietaną o wyraźnie kwaskowym smaku z widocznymi ziarenkami maliny.

 

  1. Czekoladowy z kakaową roladą biszkoptową. Delikatnie kremowa śmietana w połączeniu z aksamitną czekoladą deserową tworzy mus czekoladowy, którym przełożone są kakaowe rolady biszkoptowe. Doskonale dobrana proporcja między śmietaną, a czekoladą powoduje iż mus nie jest typowym gorzkim czekoladowym kremem jest delikatny i niemdlący.

 

  1. Cappuccino z kajmakiem z ciemną roladą biszkoptową. Aromatyczna kawa w niewielkiej ilości w połączeniu ze śmietaną tworzy mus kawowy, lekko nasączony kawowym ponczem i przełożony smużkami mlecznego toffi.

Tort liczymy 10-12 dkg na osobę, trzeba pamiętać, że jest to dość mała porcja.

Drogi Kliencie, pracownia tortów artystycznych Tort Marzeń jest manufakturą. Dekoracje tortów są wykonywane całkowicie ręcznie i jeżeli chcesz zamówić coś wyjątkowego, prosimy kontaktuj się z nami poprzez formularz zamów/wyceń tort odpowiednio wcześnie.

Zamówienie na tort powinno być złożone najlepiej 5 – 7 dni wcześniej (oczywiście można próbować na ostatnią chwilę, czasami jest to możliwe. Może się również zdarzyć, że już 7 dni przed danym terminem wstrzymamy przyjmowanie zamówień). Zamówienie jest traktowane jako przyjęte do realizacji wtedy, gdy jest złożone i potwierdzone obustronnie.

Rodzaje tortów

Poznaj rodzaje naszych tortów

Cennik tortów

Sprawdź ceny naszych tortów