Nasze Torty Weselne

Tort weselny jest (obok oczywiście Państwa Młodych) główną atrakcją wieczoru i ukoronowaniem całej zabawy. Wszyscy niecierpliwie czekają na moment, w którym słodycz pojawi się na sali i będzie można skosztować kunsztu sztuki cukierniczej. Jednak nie tylko smak decyduje o ocenie tortu – pierwsze wrażenie tworzy się w momencie, w którym przy przyciemnionych światłach wielopiętrowiec wjeżdża na salę. Jak zrobić, by wśród gości rozbrzmiały wówczas okrzyki zachwytu? Wystarczy zdecydować się na niepowtarzalne torty artystyczne tworzone przez Pracownię Tort Marzeń z okolic Warszawy.

Kształt, forma… jaki tort wybrać?

Tort weselny dwukolorowy brązowo -białyZanim zleci się wykonanie tortu na wesele trzeba się zastanowić nad kilkoma szczegółami. Przede wszystkim jest to kształt tortu – czy zdecydować się na klasycznego wielopiętrowca, czy może na niepowtarzalny foto-tort ze zdjęciem Państwa Młodych? Ułatwieniem dla narzeczonych są fotografie wykonanych słodkości, prezentowane na stronach pracowni tortów artystycznych, które pozwalają ocenić możliwości cukiernika, a także dają wyobrażenie o tym, co finalnie stanie przed weselnymi gośćmi.

Najpopularniejszym wyborem na wesele są torty piętrowe, utrzymane w jasnych kolorach, udekorowane kwiatowymi lub tematycznymi dodatkami. Kolorystyka dekoracji dobierana jest do wystroju sali balowej oraz do stroju Państwa Młodych, aczkolwiek może również tworzyć samodzielną kompozycję. Tort weselny jest bowiem sztuką samą w sobie, która może odróżniać się od całości. Wiele par decyduje się jednak na zgodność z przygotowywanym od tylu tygodni wystrojem, prosząc o udekorowanie ciasta kokardami w kolorze bukietu panny młodej lub dodatków do sukni. Chętnie wybierane są pojedyncze cukrowe kwiaty (jak również żywe rośliny), elegancko prezentują się kaskady różnokolorowych róż. Dla osób chcących się wyróżnić polecić można torty piętrowe na planie kwadratów, układanych na sobie (symetrycznie lub nie).

Dużym powodzeniem na weselach cieszą się torty z figurką Państwa Młodych. Nie ma właściwie ograniczeń co do kształtu i rodzaju, chociaż figurka najlepiej prezentuje się w charakterze głównej ozdoby. Musi być wówczas ładnie wyeksponowana, a idealnie do tego celu nadaje się piętrowy tort weselny, ze szczytu którego marcepanowi lub cukrowi Państwo Młodzi przyglądają się gościom. Taki tort można przygotować również w wersji „z przymrużeniem oka”, gdzie Pan Młody w ostatniej chwili zdaje sobie sprawę z tego co robi i postanawia uciec sprzed ołtarza…

Czekolada czy truskawka – kilka słów o wyborze smaku

O gustach się nie dyskutuje – to powiedzenie sprawdza się również w przypadku tortów weselnych, gdy mowa o smaku zamawianego ciasta. Nie jest tajemnicą, że nie da się dogodzić wszystkim gościom i zawsze znajdzie się ktoś, komu kombinacja smaków nie będzie odpowiadać. Pracownia Tort Marzeń proponuje sześć różnych smaków, dobranych tak, by zadowolić nawet najbardziej wymagające podniebienia. Pary niezdecydowane na konkretny wybór najczęściej decydują się na uniwersalne smaki, np. śmietankowy (w wersji z biszkoptem lub jako straciatella – z drobinkami gorzkiej czekolady). Na letnie, upalne wieczory polecane są lekkie owocowe kompozycje (truskawka, malina), które można podawać mocno schłodzone.

Tort weselny w kwiatuszkiWybierając smak trzeba zwrócić uwagę na składniki – tort weselny nie powinien być ciężki i zapychający. Mało kto po sutym obiedzie lub harcach na parkiecie będzie miał ochotę skosztować olbrzymiej góry słodkiej, bitej śmietany. Dominować powinny lekkie smaki, z małą ilością cukru i bez sztucznych dodatków (mogących powodować alergię, zwłaszcza u obecnych na zabawie dzieci, które z pewnością nie odpuszczą ani jednego przynależnego im kawałka). Torty mogą zostać wzbogacone o nutę alkoholową (idealny do tego będzie tort o smaku cappuccino z kajmakiem).

Aby starczyło dla każdego….

Równie ważna przy wyborze tortu weselnego jest jego wielkość. Podawane przez pracownie cukiernicze wielkości kawałków trzeba skonfrontować z rzeczywistością. Często są to smukłe kawałki, które potrafi ukroić wykwalifikowany kelner. Na weselu rozmach Państwa Młodych i dobra zabawa sprawiają, że spod noża wychodzą znacznie większe porcje. To również warto uwzględnić przy zamawianiu tortu weselnego. Nie może się bowiem tak zdarzyć, by w kulminacyjnym momencie zabrakło cukierniczych delicji dla kogokolwiek.

Tort weselny podaje się najczęściej o północy, ale tam, gdzie wesele jest krótsze lub nie ma go w ogóle (jest np. tylko obiad dla rodziny) można go zaprezentować także jako deser po głównym daniu.

Zamów tort weselny lub wycenę – zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Zapraszamy Państwa do galerii ze zdjęciami naszych tortów weselnych.