Nasze Torty Komunijne

Torty komunijne przygotowujemy w formie, która pasuje do wagi uroczystości – piękne, białe stonowane, bez krzykliwych kolorów, ale jednocześnie wyjątkowo eleganckie i jakże smakowite! Kawałek takiego ciasta będzie miłym podziękowaniem dla bliskich, którzy razem z dzieckiem chcieli świętować ten ważny dzień.

Tort na Pierwszą Komunię Świętą – Ząbki, okolice Warszawy

Tort na Komunię Świętą - dekorowany

Tort komunijny możemy przygotować w wielu rodzajach, z różnych składników. Do wyboru jest mnóstwo możliwości – zarówno w zakresie zdobień z masy cukrowej, jak i wyglądu czy kształtu.

Najpopularniejszy jest tort komunijny w kremie – lekko opływającym ciasto i tak puszyście smakowitym! Powodzeniem cieszą się także torty z masy cukrowej, w klasycznych smakach – śmietankowym, czekoladowym czy owocowym. Tort komunijny z topperem i dedykowanym napisem nie pozostawia wątpliwości, czyja to uroczystość.

Pięknie dekorowany tort na komunię – okolice Warszawy

Do tortu komunijnego dobieramy zawsze eleganckie dekoracje. Majowe weekendy pozwalają nam na wykorzystanie piękna natury. Cudownie wygląda tort komunijny z dekoracją z żywych kwiatów, łagodnie oplatających ciasto i przyjemnie komponujących się z nim kolorystycznie. Naturalne rośliny pozwalają przełamać biel tortu i podkreślić jego kształt i wykonanie. Są też miłym, wiosennym akcentem podczas komunijnego przyjęcia.

Nie mniej elegancko na przyjęciu prezentuje się tort na komunię z dekoracjami ręcznie wykonanymi z masy cukrowej. Są one tworzone przez nas indywidualnie na każde zamówienie; kształtowane z uwagą w listki, figurki 3D lub symbole chrześcijańskie. Do najczęściej zamawianych należą różnego rodzaju nawiązania do uroczystości religijnych i ich symboliki – krzyże, hostie, kielichy, różańce. Dzieci lubią również odwzorowane postacie w albach oraz ozdobne kokardy.

Tort komunijny dla dziewczynki

Tort dla dziewczynek na Komunię Świętą

Torty komunijne dla dziewczynek wykonujemy najczęściej w ukochanej przez nie masie cukrowej, z figurkami 3D przedstawiającymi uczestniczkę uroczystości w białej albie i wianku. Oczywiście nie może na nim zabraknąć również innych „dziewczyńskich dekoracji”! Dlatego do religijnej symboliki dodajemy dyskretne i lekkie motyle, kwiaty, kokardy i listki. Kolorystyka jest do wyboru. O ile tort komunijny w masie cukrowej jest zazwyczaj biały, o tyle dekoracje najczęściej wykonujemy w odcieniach różu, zieleni lub innych kolorów, które aktualnie są w modzie.

Tort komunijny dla chłopca

Tort na Pierwszą Komunię Świętą z kwiatami świetnie pasuje na uroczystość dziewczynki, ale chłopcy nie przepadają za takimi dekoracjami. Dla nich przygotowujemy torty komunijne z mniejszą liczbą ozdób, stawiając na prostotę i elegancję, a także wybierając bardziej „chłopięce” kolory (odcienie niebieskiego, zielonego lub klasyczną biel). Różowe akcenty zdecydowanie nie cieszą się powodzeniem…

Zamiast kokard i mnóstwa kwiatów pojawiają się symbole religijne, takie jak różaniec, biblia czy książeczka do nabożeństwa. Chłopaki lubią również torty z figurkami 3D – to tak fajnie zobaczyć siebie siedzącego na szczycie ciasta, a potem się zjeść! Tym bardziej, że pyszna masa cukrowa zawsze smakuje tak samo super!

Tort na przyjęcie z okazji pierwszej Komunii Świętej podkreśla wagę tego dnia; pozwala podzielić się szczęściem (i odrobiną słodkości) z bliskimi nam osobami i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Elegancki, smakowity i pięknie wykonany uświetni każdą uroczystość religijną.

Zamów lub wyceń tort artystyczny

Zapraszamy na stronę formularza zamówienia i wyceny tortu