Torty artystyczne to moja pasja

Torty artystyczne w stylu angielskim –

Torty jakie tworzę, są to torty w stylu angielskim. Do ich wykonania używa się kolorowych mas cukrowych, marcepanów i wszelkich lukrów – można z nich robić przeróżne cuda. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i czasem możliwości techniczne, ale z nimi można sobie poradzić. Torty w stylu Angielskim stały się dla mnie pasją i chwileczką oderwania od dnia codziennego, tworząc tort odprężam się i jestem w innym świecie. Każdy kolejny torcik to nowe wyzwanie, nowy zastrzyk adrenaliny i satysfakcji, pogłębiam swoje umiejętności i rozwijam wyobraźnię. Robię dokładnie to, co chciałem robić w tym zawodzie.

Trochę historii –

Tort w perełki na ChrzestJuż od najmłodszych lat lubiłem prace techniczne i plastyczne, a zwłaszcza klejenie z plasteliny. Gdy w 1997 roku stanąłem przed trudnym wyborem szkoły średniej pomysłów było wiele. W pewnym momencie pomyślałem że chciałbym zostać cukiernikiem i tworzyć torty dla dzieci. Wybór padł i tak podjąłem i ukończyłem naukę zawodu cukiernika. Potem przez kilka lat pracowałem przy ciastkach i ciasteczkach, jednak tego typu zajęcie nie dawało mi satysfakcji. W firmie w której pracuję zacząłem sugerować możliwości i sposób wykonania tortów dla najmłodszych, zwłaszcza że na polskim rynku pojawiły się trendy i moda na kolorowe torty w stylu angielskim. Miałem wtedy swoje kilka chwil na wykazanie się zostawiłem tam swój ślad o którym mało kto wie, w stylu i metodzie wykonywania tortów dla dzieci.
Niestety moja skłonność do perfekcjonizmu i idealistycznych prac a co za tym idzie pracochłonności w wykonaniu nie zyskała wielkiej aprobaty przełożonych i współpracowników. Nieco zniechęcony, znowu wróciłem do robienia ciast i ciasteczek. W międzyczasie ukończyłem studia na wydziale administracji i myślałem nawet o zmianie zawodu, jednak w jaki sposób ja – pasjonat ciastkarstwa miałbym nagle zasiąść za biurkiem w urzędzie?

Początki –

Pewnego dnia jeden z moich przyjaciół zaproponował abym zrobił mu w domu tort, w tej chwili już nie pamiętam jaki. Powiedziałem dobrze, czemu nie. Kupiłem odpowiednie narzędzia, surowce, przygotowałem swoje receptury na torty i właśnie tak to się zaczęło.

Torty Przestrzenne 3D –

Najbardziej lubię tworzyć torty artystyczne przestrzenne, popularnie nazywane tortami 3D.
Podczas tworzenia swoich małych i dużych dzieł staram kierować się estetyką – lubię delikatność i subtelność, uwielbiam tworzyć kompozycje kwiatowe na tortach weselnych. Im tort jest bardziej skomplikowany tym większa satysfakcja po jego ukończeniu.

Największą nagrodą za często długie godziny spędzone przy pracy nad tortem jest zadowolenie jubilata, solenizanta czy pary nowożeńców.

Tak właśnie tworzę dla Ciebie Tort Marzeń.

Zamów lub wyceń tort artystyczny

Zapraszamy na stronę formularza zamówienia i wyceny tortu