Tort na Baby Shower

W ostatnich latach modne i coraz popularniejsze wśród kobiet stają się przyjęcia-spotkania organizowane na cześć przyszłej mamy i jej jeszcze nie narodzonego dziecka. Spotkania te noszą nazwę Baby Shower, co w wolnym tłumaczeniu z angielskiego można nazwać „oblewaniem dzidziusia”, co m.in. polega na obdarowaniu przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka prezentami. Zwyczaj ten wywodzi się z  krajów anglosaskich z XVIII wieku. Istnieją ewidencje celebracji przyjęcia na świat dziecka już przez starożytnych Egipcjan i Rzymian. Spotkania takie zazwyczaj w gronie żeńskim, miały na celu przekazanie przyszłej mamie ważnych rad i uwag co do przyszłego macierzyństwa, a także obdarowanie jej upominkami.

Do naszego kraju zwyczaj przywędrował niedawno. Młodsze pokolenia kobiet mimo przestróg i babcinych zabobonów spotykają się na zorganizowanym w kameralnym gronie przyjęciu na którym zabawiają przyszłą mamę, przynosząc jej ulgę w ciężkim okresie przed  samym porodem i obdarowują ją i nienarodzonego brzdąca przydatnymi upominkami – wyprawką. Nasze Panie tłumaczą często, że jest to w pewnym sensie ich „pępkowe”.

Podczas spotkania na Baby Shower nie może zabraknąć tortu

Motywem i inspiracją jest przyszłe narodzenie dziecka i gadżety z nim związane – kształt i kolorystyka, wesoła forma wywołująca uśmiech wśród gości. Popularny jest motyw bociana niosącego zawiniątko z dzieckiem, misia kojarzącego się z klasyczną dziecięcą zabawką, smoczka, grzechotki itp.

Kolory mogą wskazywać na płeć dziecka, choć aktualnie nasi klienci coraz częściej życzą sobie po prostu wielobarwne torty w pastelowej kolorystyce.

Poniżej przedstawiamy torty na Baby Shower wykonane ostatnio przez moją pracownię Tort Marzeń .

 

Tort na Baby Shower z bocianem
Tort na Baby Shower z bocianem
Tort smoczek 3D
Tort na Baby Shower smoczek 3D
Tort na Chrzest w motylki z bucikami
Tort na Chrzest z bucikami na Baby Shower lub Chrzest