Przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Wreszcie nadchodzi ten dzień: urodziny dziecka! Klauni przypinają swoje czerwone nosy, animatorzy zabaw przygotowują ostatnie konkursy, rodzice rozstawiają talerzyki i kubki, a pierwsi goście już pukają do drzwi. Bez względu na to, czy organizowana jest duża, plenerowa impreza czy kameralne, domowe przyjęcie urodzinowe, jedno jest pewne: na urodzinach dziecka nie może zabraknąć … TORTU!

Torty artystyczne – nieziemski wygląd i same pyszności

Tort z Angry Birds SpaceWybierając tort dla dzieci warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze, powinna to być lekka kompozycja smakowa, którą nawet w gorący dzień, w przerwie zabawy, zje się z przyjemnością. Doskonale sprawdzają się w tej roli torty śmietankowe, zawierające roladę biszkoptową i odrobinę bitej śmietany. Nawet zjedzenie dużego kawałka nie zamula i nie jest obciążeniem dla delikatnych żołądków naszych maluchów. Składniki tortu muszą być naturalne (nie powinien on zawierać sztucznych aromatów, wzmacniaczy smaku i zapachu). W miarę możliwości tort na urodziny dziecka powinien być wolny od alergenów (np. orzechów, czekolady) – wiele dzieciaków ma alergie pokarmowe i zjedzenie takiej słodkości może się skończyć problemami z żołądkiem. Dlatego też Pracownia Tort Marzeń z Warszawy poleca śmietankowy smak, będący tym, który najlepiej nadaje się na imprezy dziecięce, gdyż spełnia wszystkie powyższe warunki.

Kolejnym istotnym elementem jest wybór kształtu tortu. Na przyjęciach urodzinowych królują torty 3D, wykonane w formie przestrzennych figurek bohaterów z bajek, gier, komiksów i opowiadań. Na stole może pojawić się również piracki okręt, wielka biedronka lub tort – samochód. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia rodziców – Pracownia Tortów Artystycznych jest w stanie wykonać właściwie każde zlecenie, od tortu w kształcie maski Dartha Vadera, aż po ludziki z klocków Lego. Nie braknie również pomysłów na słodkości dla małej księżniczki, fana Pingwinów z Madagaskaru i samochodów wyścigowych. Inspiracje można czerpać ze strony www.tortmarzen.pl lub… z własnej wyobraźni i wspomnień z dzieciństwa.

Tort dla dzieci nie powinien zawierać elementów, których nie nadają się do jedzenia lub którymi maluchy mogłyby się zakrztusić. Dlatego też wszystkie zdobienia wykonywane są delikatnej masy cukrowej w różnych kolorach, dzięki czemu są również jadalne. To przecież ogromna przyjemność dla solenizanta: dostać kawałek ze Shrekiem lub Złomkiem i móc go później zjeść. Torty Pracowni Tort Marzeń nie zawierają niczego, co nie mogłoby zostać pożarte przez rozbawionych uczestników przyjęcia dla dzieci – nie tylko tych najmłodszych…

Zamawianie tortów dla dzieci

Tort na przyjęcie dziecięce należy zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem – dodatkowy czas jest potrzebny na uzgodnienie szczegółów, zaprojektowanie tortu i jego wykonanie. W przypadku projektów ze strony Tort Marzeń wystarczy zamówienie na ok. 7-10 dni przed terminem, indywidualne pomysły wymagają dłuższego czasu realizacji. Wielkość tortu na urodziny dziecka powinna być uzależniona od ilości uczestników przyjęcia. Na jedną osobę przewidziany jest kawałek ok. 10 – 12 dkg – to wystarczająca porcja dla dzieci, ale dla dorosłych może być za mała. Lepiej więc zamówić nieco większy tort lub dwa (jeden bezalkoholowy dla maluchów, a drugi z dodatkiem „czegoś dobrego” dla starszych uczestników przyjęcia), tym bardziej, że solenizant z pewnością nie odmówi sobie dokładki. Torty artystyczne wyglądają tak pięknie i smakowicie, że większość uczestników przyjęcia najprawdopodobniej pójdzie w jego ślady. I nie mówimy tutaj tylko o najmłodszych gościach, co warto przewidzieć już na etapie zamawiania słodkości…

Galeria tortów dla dzieci

Zobacz galerię naszych tortów dla dzieci