Niepowtarzalny tort na Chrzest

Chrzciny to jedna z ważniejszych uroczystości rodzinnych, okazja do miłego spotkania i spędzenia czasu w gronie najbliższych. Jak większość tego typu imprez, chrzest wymaga odpowiedniej oprawy, podkreślającej charakter uroczystości i jej wagę. Takim kulminacyjnym punktem może być tort. Odpowiednio dobrany, z elementami ozdobnymi powiązanymi tematycznie z obchodami Chrztu Świętego będzie nie tylko słodkim urozmaiceniem rozmowy, ale również miłym wspomnieniem na starsze lata.

Jak wybrać smak tortu na chrzciny?

Tort na chrzest dla bliźniąt
Tort na Chrzest dla Bliźniaczek

Na wyjątkowe okazje warto zdecydować się na wyjątkowy tort. Ofertę słodkości na zamówienie i według indywidualnych wzorów (oraz upodobań) mają Pracownie Tortów Artystycznych. Pracownia Tort Marzeń z okolic Warszawy daje swoim klientom możliwość wyboru spośród sześciu różnych smaków i kilku ciekawych kształtów. Niesłabnącym powodzeniem na chrzcinach cieszą się torty owocowe (np. truskawkowe lub malinowe) przekładane delikatnym biszkoptem. W tego typu ciastach nie stosuje się dużej ilości cukru, a dodatek rolady biszkoptowej zamienia całość w przepyszny mus o delikatnie kwaskowatym smaku. Dzięki niewielkiej ilości bitej śmietany torty są puszyste ale lekkie – nie „zapychają” i nie powodują dolegliwości żołądkowych związanych nadmiarem ciężkich, słodkich składników. Można je podawać z sałatkami owocowymi oraz lodami, a także z wszelkiego rodzaju napojami. Nawet dzieciom, które kochają słodycze trudno będzie przesadzić z ilością tych łakoci.

Tort na chrzciny może mieć również bardziej uniwersalny smak, np. śmietankowy lub straciatella. Ponieważ Chrzest jest imprezą gdzie pojawiają się całe rodziny z dziećmi, tort śmietankowy jest dobrym wyborem ze względu na niewielką ilość alergenów, które mogłyby zaszkodzić maluchom. Dodatek rolady biszkoptowej sprawia, że większość dzieciaków może go jeść bez obaw. To znany, niezbyt wyrazisty smak, bez nadmiaru słodyczy i cukru, dobry nawet dla małych, wrażliwych brzuszków. Dzięki niemu nie trzeba rezygnować z pysznych słodkości i niecodziennych aranżacji, a imprezowy czas minie spokojnie i… bez sensacji żołądkowych.

Dorosłym polecamy tort na Chrzest straciatella (czyli mariaż lekkiej śmietanki z wykwintną gorzką czekoladą) lub torty cappuccino z kajmakiem. Oba te smaki są idealne do popołudniowej kawy na świeżym powietrzu lub jako forma deseru po rodzinnym obiedzie. Pracownia Tort Marzeń przygotowuje również indywidualne aranżacje, na życzenie klienta wzbogacone kropelką czegoś mocniejszego…

Jak wybrać kształt tortu na chrzciny?

Torty artystyczne pozwalają również popuścić wodze fantazji w kwestiach kształtu i wyglądu ciasta. A jest w czym wybierać! Pracownia Tort Marzeń ma w swojej ofercie torty piętrowe (te najczęściej sprawdzają się w roli głównej atrakcji na wesele), płaskie (okrągłe, prostokątne, kwadratowe), 3D lub foto-torty. Każdy z nich jest indywidualnie ozdabiany: można zamówić sobie napisanie imienia dziecka, jego zdjęcie, jak również skorzystać z symboli kojarzących się z chrzcinami. Do dyspozycji rodziców są perełki, kokardy, aniołki oraz inne ozdoby. Chętnie wybrane są torty artystyczne z figurką śpiącego maluszka lub innymi atrybutami przywodzącymi na myśl niewinność (takimi jak misie, grzechotki lub buciki). Kolorystyka tortu na chrzciny najczęściej utrzymana jest w odcieniach bieli i ecru, z kolorowymi, ozdobnymi dodatkami, które komponują się w miłą dla oka (i języka!) całość.

Na specjalne zamówienie Pracownia Tort Marzeń wykona również torty 3D – zamienione w słodki kawałek pyszności postacie z bajek, gier i filmów dla dzieci, okręty piratów oraz zwierzaki. Wszystkie elementy (łącznie z dekoracjami) są jadalne i powstają z najwyższej jakości masy cukrowej. Nie zawierają szkodliwych dodatków, mogących podrażnić dziecięce brzuszki (takich jak np. sztuczne aromaty i wzmacniacze smaku). Torty artystyczne pracowni Tort Marzeń same w sobie są takie pyszne, że nie trzeba im żadnego polepszania smaku, a wygląd… wystarczy spojrzeć na galerię na stronie www.tortmarzen.pl, by poczuć jak ślinka napływa do ust. Tak samo zachwyceni będą goście, którzy skosztują naszych specjałów na chrzcinach. Zapraszamy!

Galeria tortów na chrzciny

Obejrzyj nasze torty na Chrzest Święty