Historia Tortów

Stworzenie pierwszego tortu przypisuje się Włochom, skąd do Polski trafił za sprawą królowej Bony. Tradycją jest już, że tort stanowi ważny element wielu uroczystości: urodzin, chrzcin, komunii i wesel, a również od pewnego czasu wieczorów panieńskich i kawalerskich czy przyjęć Baby Shower.

Tort jest to ciasto – biszkoptowe lub kruche, nasączone alkoholem lub aromatami, przełożone różnego rodzaju masami. Wykończony polewą, lukrem, marcepanem lub masą cukrową. Najważniejsze jednak dla oka jest zdobienie tortu, które ogranicza jedynie wyobraźnia i umiejętności cukiernika, który powinien potrafić sprostać indywidualnym potrzebom i gustowi osoby zamawiającej. Nasza pracownia tortów traktuje to zawsze jako priorytet.

Klasyczny, najbardziej pospolity kształt tortu to koło lub prostokąt. Nie wszystkie jednak torty muszą wyglądać w ten sposób. Stosunkową nowością, jeśli chodzi o kwestię kształtu, jaką proponuje Państwu moja pracownia Tort Marzeń są torty 3D, gdzie tort posiada trójwymiarową formę wybranego przez Państwa przedmiotu, nie mającą wiele wspólnego z  okręgiem czy prostokątem. To swojego rodzaju tortowa rzeźba, jednak w całości jadalna.
Jest to jedna z najbardziej pracochłonnych form cukierniczych, dlatego właśnie tego typu wyroby określa się jako torty artystyczne.